5 травня – Всесвітній день легеневої гіпертензії

5 травня – Всесвітній день легеневої гіпертензії.

Сьогодні, 5 травня, відзначається Всесвітній день легеневої гіпертензії. Метою цього дня є привернення уваги громадськості до особливостей цього захворювання та підвищення обізнаності про необхідність своєчасного лікування. Легенева гіпертензія характеризується збільшенням тиску в судинах легенів, що може призвести до погіршення роботи легенів та серця.

На ранніх стадіях захворювання симптоми легеневої гіпертензії можуть бути непомітними протягом місяців або навіть років. У міру прогресування захворювання симптоми можуть посилюватись. Серед них:
📌 задишка на ранніх стадіях виникає під час фізичних навантажень, або навіть у стані спокою;
📌 постійна втома;
📌 часті запаморочення або непритомність;
📌 тиск у грудях чи біль;
📌 блакитний відтінок губ та шкіри;
📌 прискорений пульс та серцебиття.

Своєчасна діагностика та правильне лікування направлене на уповільнення прогресування захворювання, зменшення симптомів, поліпшення якості життя хворих та збільшення його тривалості.

Укрвакцина доставляє до закладів охорони здоров’я медикаменти для лікування пацієнтів з легеневою гіпертензією. З початку цього року ми доставили ліків на суму понад 2,2 млн. грн. Постачання лікарських засобів за напрямом «Медикаменти для громадян, які страждають на легеневу артеріальну гіпертензію, та для лікування дихальних розладів новонароджених» відповідної бюджетної програми триває.