18-24 листопада – Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів

18-24 листопада – Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів

Сьогодні розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів, яку ще називають антибіотикорезистентністю. Серед головних причин її розвитку надмірне використання антибіотиків та недотримання призначеного лікарем курсу лікування. Внаслідок зростання стійкості бактерій до антибіотиків з кожним роком лікувати інфекційні хвороби бактеріального походження, зокрема, пневмонію, ангіну, туберкульоз, стає все важче.

Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть вилікуватися. Особливо небезпечна стійкість до протимікробних препаратів у час війни. Вона суттєво збільшує навантаження на систему охорони здоров’я.

Для того, аби запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів варто:

  • Приймати протимікробні препарати лише за призначенням лікаря, у жодному разі не займатися самолікуванням! Не використовувати антибіотики при вірусних інфекціях.
  • Проходити повний курс лікування згідно з призначенням лікаря, не пропускати прийом ліків, не переривати лікування, навіть якщо стало краще.
  • Не використовувати протимікробні препарати, які залишилися після курсу лікування.
  • Не ділитися протимікробними препаратами з друзями чи родичами і не «призначати» їм лікування.