13-ий Аптечний саміт України

13-ий Аптечний саміт України

Олександр Пономарьов, директор ДП «Укрвакцина» МОЗ України» взяв участь у 13-му Аптечному саміті України, який традиційно об’єднує для дискусії представників влади, науковців та учасників фармацевтичного ринку – виробників, постачальників і дистриб’юторів. Спікерами цьогорічного заходу виступили Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Марина Слободніченко, голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності комітету ВРУ з питань здоров’я нації Сергій Кузьміних, заступник голови НСЗУ Ірина Надашкевич, голова Держлікслужби Роман Ісаєнко, ректор Національного фармацевтичного університету Алла Котвіцька та інші.

Головна увага учасників була приділена обговоренню викликів фармацевтичної галузі в умовах війни та основним векторам її подальшого розвитку. Крім того, йшлося про:

– імплементацію європейських норм діяльності фармацевтичного ринку,

– законотворчість та регуляторні підходи в галузі;

– виконання програми медичних гарантій та реімбурсацію у 2023-2024 р.

ДП “Уквакцина” минулого місяця відкрила перші два аптечні заклади власної мережі та продовжує розвивати цей напрям. Ми працюємо за програмою “Доступні ліки”, в рамках якої держава відшкодовує пацієнтам повну або часткову вартість ліків. Учасники саміту відзначили важливість розширення напрямів та переліку медикаментів, які підлягають реімбурсації, для забезпечення доступу населення до ефективного лікування.

Дякуємо організаторам заходу за запрошення та можливість долучитись до професійної дискусії.