Вакцинація знижує ризик розвитку постковідних порушень – такими є висновки наукових досліджень, які охопили понад 860 тис. пацієнтів. Про це йдеться в щотижневому дайджесті Центр громадського здоров’я України «Про COVID: цифри та факти».
Постковідні стани – це група неоднорідних порушень після перенесеного COVID-19. Типовими клінічними симптомами є задишка, втома, вегетативні дисфункції, головний біль, втрата нюху та/або смаку тощо. Результати мета-аналізу показали, що жіноча стать, вік, зайва вага і куріння були пов’язані з підвищеним ризиком розвитку постковідного стану. Крім того, було виявлено, що наявність супутніх захворювань і попередня госпіталізація або госпіталізація у відділення інтенсивної терапії пов’язані з високим ризиком постковідного стану. Пацієнти, які були вакциновані проти COVID-19 як мінімум двома дозами, мали значно нижчий ризик розвитку постковідного стану порівняно з пацієнтами, які не були вакциновані .
Протягом 2021-2022 років Укрвакцина доставила до закладів охорони здоров’я України понад 9 млн. доз вакцин для профілактики Covid-19. Вакцинація від COVID-19 є безкоштовною для всіх. Зробивши щеплення, кожен захищає не лише себе, а також тих, хто не може вакцинуватись (наприклад, маленьких дітей, людей, які мають абсолютні протипоказання (алергія до будь-якого складника вакцини чи інші фактори).
Не відкладайте вакцинацію, адже легше попередити хворобу та не допустити розвиток постковідних порушень, ніж ризикувати своїм здоров’ям. Будьте свідомими та відповідальними, адже міцне здоров’я – важлива умова повноцінного та щасливого життя.