Фармацевтичний форум ФАРМА@ФОКУС НА ПАЦІЄНТА

Фармацевтичний форум ФАРМА@ФОКУС НА ПАЦІЄНТА

26 квітня 2023 року директор ДП «Укрвакцина» МОЗ України Олександр Пономарьов взяв участь у фармацевтичному форумі ФАРМА@ФОКУС НА ПАЦІЄНТА, що об’єднав представників органів влади, виробників лікарських засобів, міжнародних партнерів, наукову спільноту, представників вищих навчальних закладів, професійних асоціацій.

В рамках заходу було розглянуто:

  • актуальні питання реєстрації перереєстрації ліків, внесення змін до реєстраційних матеріалів;
  • сучасні аспекти та перспективи розвитку фармаконагляду;
  • нові виклики та можливості застосування інструменту оцінки медичних технологій.

Окрема увага під час однієї із сесій Форуму була присвячена видам вакцин та їх розробці, важливості вакцинації для захисту населення від інфекційних захворювань. Йшлося про необхідність проведення визначених заходів до моменту широкого впровадження вакцин, а саме – перевірки їх безпечності, імунологічної та епідеміологічної ефективності, встановлення їх відповідності національним показникам якості та надання рекомендацій щодо можливості їх використання відповідно до національного календаря щеплень.

Учасники заходу також обговорили особливості проведення аудиту системи фармаконагляду в умовах воєнного стану, особливості роботи регіональних відділень Центру з питань фармаконагляду під час війни та інші актуальні питання.